Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.
IoT Gateway-ek, Protokoll átalakítók
Gateway-ek, Protokoll átalakítók PLC kapcsolatokra, terepi buszok közti adatcserére
- Gateway-ek PLC adatok integrálására: OPC UA interfész, MQTT protokoll, PB PA integrálása PROFINET hálózatba, PROFIBUS hálózat Ethernet-re csatolása, FF H1 szegmensek Modbus-ba integrálása, PROFINET eszközök Ethernet/IP-re csatolása,…
- Protokoll konverter Gateway-ek: PLC-PLC között, soros eszközök csatolása Profinet/Profibus-ra,…
- Gateway-ek vertikális kapcsolatra: terepi buszok közti adatforgalomra
smartLink HW-DP – IoT Gateway PROFIBUS és HART hálózatokhoz
PROFIBUS és HART terepi eszközök integrálása modern ipari alkalmazásokba HART IP, OPC UA, MQTT és FDT kommunikációs szabványok segítségével.
A Softing smartLink HW-DP gateway segítségével PLC gyártótól független módon csatlakozhat meglévő vagy új PROFIBUS DP hálózatokhoz. A szabványos kommunikációs interfészek használata – pl. HART IP – lehetővé teszi a PROFIBUS és HART terepi eszközök Plant Asset Management szoftverekkel (pl. Emerson AMS Device Manager, E+H FieldCare, FDT, Siemens PDM, stb.) történő paraméterezését, monitorozását valamint folyamatadatok gyűjtését. Az eszköz könnyen, a termelés megszakítása nélkül integrálható.

Áttekintés:
- Konfigurációs eszköz független megoldás
- PROFIBUS és HART terepi eszközök centralizált és hatékony központi paraméterezése
- FDT/DTM és EDDL szabványos kommunikációs interfészek használata
A legfrissebb 1.30-as verzió az alábbi új funkciókat kínálja:
- Endress+Hauser Netilion és FieldEdge SGC500 gateway támogatás. Endress+Hauser FieldCare konfigurációs szoftverrel párhuzamos üzemeltetés.
- Kibővített HART IP szerver remote I/O szintű adatok hozzáadásához.
- Fizikai hálózat továbbfejlesztett vizualizációja Emerson AMS Device Manager-ben.
A smartLink HW-DP költséghatékony megoldást kínál az ipari kommunikációs hálózatukat fejleszteni szándékozók számára. Releváns folyamatadatok válnak hozzáférhetővé a magasabb szintű alkalmazások számára a nyílt, szabványos interfészeknek köszönhetően, úgy mint HART IP és FDT. A szabványos kommunikációs interfészek használata lehetővé teszi bármilyen HART kliens használatát – pl. Emerson AMS Device Manager – terepi eszközök paraméterezése, monitorozása, analizálása céljából.
PLC kapcsolati lehetőségek |
|
---|---|
Integration of PLC Data | |
Gateways – Multiprotocol | epGate, pnGate, mbGate, … |
Gateways for access of controller data | edgeGate — Connect Siemens and Modbus TCP-compatible controllers (Schneider Electric, Wago, Beckhoff, Phoenix Contact, .. to Cloud |
echocollect e — Connect Ethernet PLCs to SQL databases and to Enterprise Applications | |
uaGateMB – Gateway for OPC UA and MQTT Communication Access to Modbus TCP PLCs | |
uaGate SI– Gateway for OPC UA and MQTT Communication Upgrade of Siemens Retrofit Plants | |
Protocol Converter Gateways |
|
Ethernet to Ethernet Converters | echochange Ethernet Gateway: Ethernet Gateway for the Connection of Different Controllers |
SPI 3 – Serial PROFIBUS interface: RS232 Interface interfésszel PROFIBUS DP Slave eszköz csatolás PB hálózatra | |
Siemens PLC Gateways | |
Simatic S7 | echolink S7-compact |
Gateway-ek terepi buszok közti kapcsolatra |
|
---|---|
Modbus-Foundation Fieldbus | |
FOUNDATION Fieldbus FG-200 HSE/FF Modbus for Control: FF hálózat integrálása Modbus rendszerekbe, incl. redundancia | |
EtherNet/IP-PROFINET, PROFIBUS DP, PA | |
epGate PN: EtherNet/IP to PROFINET Gateway | |
epGate DP: Ethernet/IP to PROFIBUS DP Master Gateway | |
epGate PA: Ethernet/IP to PROFIBUS PA Master Gateway | |
epGate PB: Ethernet/IP to PROFIBUS DP/PA Master Gateway | |
PROFINET-PROFIBUS | |
pnGate PA: PROFINET to PROFIBUS PA Master Gateway: PROFIBUS PA szegmens integrálása PROFINET hálózatokba | |
pnGate PB: PROFINET to PROFIBUS DP/PA Master Gateway | |
pnGate DP: PROFINET to PROFIBUS DP Master Gateway | |
MODBUS-PROFIBUS | |
mbGate PA: MODBUS to PROFIBUS PA Master Gateway | |
mbGate PB: MODBUS TCP Server to PROFIBUS DP/PA Master Gateway | |
mbGate DP: MODBUS TCP Server to PROFIBUS DP Master Gateway |
Új műszaki támogatási oldal: minden Data Intelligence termékcsoportnak dedikált support oldala van, releváns kérdések-válaszok, dokumentáció, legfrissebb hírek, letöltési lehetőség
Oktató videók a Softing Youtube csatornán
- FG-200: Adaption of the modbus mapping generated by the Communication Configurator
- How to configure pnGate PA/PB in TIA Portal
- How to parameterize PROFIBUS PA devices in SIMATIC PDM
- How to parameterize PROFIBUS PA devices in PACTware
- How to create GDSML file using the PROFIBUS configurator
Néhány termékről további részletek itt:
IIoT Gateway kapcsolatot biztosít az elöregedett hálózatok számára, mellyel elérhetővé teszi számukra az Ipar 4.0 szolgáltatásait
HART Multiplexer szoftver
- Egyszerű és gyors hozzáférés a Schneider Electric M580 HART IO modulokhoz
- Transzparens HART kommunikáció a HART-IP protokollon keresztül
- Lehetővé teszi a távoli eszközkezelést, eszköz konfigurálást és felügyeletet
- Nincs szükség további hardverre
OPC UA Server Gateway Siemens SINUMERIK 840D sl/pl vezérlőkhöz
Industrie 4.0 alkalmazásokkal hozzáférés a szerszámgépekhez OPC UA és MQTT interfészen keresztül
• Adatgyűjtés a Siemens SINUMERIK vezérlőkből állapot monitorozás céljából
• Adatfeldolgozás különféle alkalmazásokban OPC UA vagy az MQTT interfészen keresztül
• Könnyű és biztonságos OPC UA megoldás meglévő és új numerikus vezérlőkhöz, CNC-khez
dataFEED edgeGate Gateway-Multiprotocol-PLC adatok integrálására
Ipari termelő hálózatok összekapcsolás IoT Hub-al és felhő alapú alkalmazással
Az edgeGate termelési rendszereket köt össze IT alkalmazásokkal a felhőben. Az OPC UA szervereket és PLC-ket képes összekapcsolni olyan alkalmazásokkal, amelyek OPC UA felülettel, vagy MQTT interfésszel rendelkeznek, továbbá képes IoT Hub-al integráltan működni. (Microsoft Azure IoT Hub). Az eszköz standard OPC UA felülete egyszerű konfigurálást és biztonságos adatforgalmat garantál.
Microsoft Azure IoT Suite-al kiszolgált gyárban az ipari termelőegységekhez, gyártósorokhoz kapcsolódás és a termelés monitorozása az OPC UA felületen (OPC Unified Architecture) a felhőben valósul meg. Mindez egy teljeskörű elemzést, majd ennek alapján a termelés optimalizálását teszi lehetővé az egyes eszközöknél, a gyártósoroknál és végsősoron a teljes gyárban.
A Softing vállalt dataFEED edgeGate eszközének OPC UA megfelelősége, az eszköz plug & play képessége, valamint az adatforgalom biztonságát garantáló megoldása az ipari IoT architektúrát és megoldást kereső felhasználók számára remek választás.
- IoT (Internet of Things): Eszközök internetes hálózata
- IoT Hub: olyan, kifejezetten az IoT eszközkapcsolatra tervezett szolgáltatás, amely megbízható és biztonságos kétirányú kommunikációt tesz lehetővé akár több millió IoT-eszköz között, az eszköz és a felhő alapú szolgáltatások között.
- MQTT Publisher funkció: MQTT (MQ Telemetry Transport) protokoll, összekapcsolja a termelést az Ipar 4.0/IoT felhő alapú alkalmazásokkal (például az IBM Bluemix Cloud-al), és lehetővé teszi a termelési adatok felhőbe juttatását. Az SSL/TLS titkosítási protokoll a legmagasabb fokú biztonságot garantálja az adatátvitelkor.
dataFEED uaGate SI Gateway-Single Protocol-PLC adatok integrálására
Kompakt Gateway Siemens vezérlőkhöz beépített OPC UA és MQTT interfésszel
Gateway beágyazott OPC UA szerveri programmal a Siemens S7 PLC-k rendszerbe integrálására, és a PLC-k OPC UA szerveri funkcióval való kibővítésére. A dataFEED uaGate gyors és könnyű adatkapcsolatot biztosít olyan felsőbbszíntű rendszerek felé (ERP, MES vagy SCADA). A dataFEED uaGate SI ipari környezetre alkalmas tokozású, kompakt méretű.
Az átalakítóba integrált MQTT Publisher funkció, melynek alapja az MQTT (MQ Telemetry Transport) protokoll, összekapcsolja a termelést az Ipar 4.0/IoT felhő alapú alkalmazásokkal (például az IBM Bluemix Cloud-al), és lehetővé teszi a termelési adatok felhőbe juttatását. (IoT: Internet of Things) A dataFEED uaGate-el az eredendően MQTT-támogatással nem rendelkező Siemens komponensek felhőbe integrálása is megoldható. Az SSL/TLS titkosítási protokoll a legmagasabb fokú biztonságot garantálja az adatátvitelkor.
Siemens S7 PLC-ből adatok integrálása IoT (Internet of Things) felhő alapú alkalmazásba. 7 perces német nyelvű videó.
PLC kapcsolat a standard OPC UA felé egyszerűen
- PLC és IT közti adatkapcsolat (ERP, MES vagy SCADA), vagy akár a nyitott, platform független, standard OPC UA felé
- Az OPC UA technológia könnyen kezelhetővé teszi a hálózati (helyi, távoli) és tűzfal kérdéseket
- A gateway nagyon könnyen, pár lépésben konfigurálható web interfészén keresztül, a SIMATIC STEP 7 és TIA Portal projektekből szimbólumok importálásával.
Biztonság
- Fizikailag különálló hálózatok megakadályozzák a kéretlen látogatót
- A PLC adatokhoz hozzáférés védhető
- Külön vezérlő és IT szintű konfigurációs jogok, (OEM-ek, gépgyártók számára különösen előnyös konfig. programjuk védelme érdekében)
- Kódolt adatok és felhasználó azonosítása
Beruházás értékmegőrzése
- Meglévő gyártókapacitáshoz modern kommunikációs képességet ad hozzá (OPC UA)
- Standard komponens, egyaránt használható kis- és nagyobb automatizálási feladatokhoz
Zéro karbantartási igény
- Mindösszesen egy gateway a megoldás- nincs szükség szoftver frissítésre, PC karbantartásra
- Nincs PLC programozás, nem szükséges dedikált PC
PBpro ETH-Távoli hozzáférés Etherneten
Remote PROFIBUS Interfaces for Use as Master or Slave
PBpro ETH: Remote PROFIBUS Interfaces for Use as Master or Slave : távoli, Ethernet alapú hozzáférés PROFIBUS-hoz, Master/Slave, 1-2-3 PB csatornán lévő eszközök Etherneten keresztüli paraméterezésére, vezérlési és és adatgyűjtési feladatok ellátására.
Echochange- Protokoll konverter Gateway
Különféle kontrollerek összekapcsolására / Ethernet-Ethernet protokoll konverter
Az eszköz TCP/IP protokollt használ olyan vezető gyártók Ethernet-alapú termékei vonatkozásában, mint a Siemens, a Schneider Electric vagy a Rockwell Automation. Egy protokoll konverzióval gyorsan és egyszerűen tudja biztosítani különböző gyártók különféle termékei között a kommunikációt.
- Az alábbi Ethernet protokollokat konvertálja: TCP, UDP, IP, ISO (H1), ISO on TCP (RFC1006), PLC-Header, Ethernet/IP
- Kapcsolatot teremt fizikailag különálló Ethernet hálózatok között (ISO/H1) / TCP/IP)
- TCP/IP alapon a számítógépeket ISO (H1) hálózathoz csatolja
- ISO (H1) hálózaton lévő vezérlők távoli karbantartását teszi lehetővé TCP/IP-én keresztül
Lehetséges PLC protokollok
> S5/S7: -> Modbus, -> Rockwell CLX, -> Rockwell SLC/PLC5, -> Melsec-Q, -> Raw
> Modbus: -> Rockwell CLX, -> Rockwell SLC/PLC5, -> Melsec-Q, -> S5/S7, -> Raw
> Raw: -> All